Oto niektóre metody pomiarowe, z których korzystamy

Analiza składu i masy ciała


Aby dobrać dla Ciebie odpowiedni plan żywieniowy, w pierwszej kolejności przeprowadzimy badania, które sprawdzą poziom Twojej tkanki tłuszczowej oraz obecnej masy ciała.

Dzięki tym informacjom będziemy mogli dostosować dietę specjalnie do Ciebie i określić czas, jaki zajmie Ci osiągnięcie Twojego celu.

Wyniki analizy składu ciała nie są w 100% dokładne, ale regularne wykonywanie tego badania podczas wizyt, pozwoli Ci sledzić pozytywne zmiany w Twoim ciele, które będą zachodzić podczasz naszej współpracy.

Dodatkowo zmiany zobaczysz na specjalnych wykresach i w postaci konkretnych liczb, które zilustrują Twoje efekty. Chcesz porozmawiać o tym z dietetykiem?

Cena badania: 30 zł

Umów się na konsultację

Badanie zawartości sodu w pocie


Trenujesz ciężko? Jeśli tak, to badanie zawartości sodu w pocie pozwoli dobrać dla Ciebie odpowiedni rodzaj napoju izotonicznego dostosowanego idealnie do potrzeb Twojego organizmu.

Dzięki temu unikniesz skurczów mięśniowych i spadku wydajności.

Zalecamy wykonanie badania wszystkim zawodnikom, którzy chcieliby do swojego organizmu podejść w sposób indywidualny, a uzyskane wyniki wykorzystać podczas codziennych treningów oraz startu w zawodach.

Badanie zawartości przeprowadzamy w ramach konsultacji.

Cena badania: 1200 zł

Umów się na konsultację

Badania zawartości sodu w organiźmie wykonujemy w naszych gabinetach

Najczęściej zadawane pytania

1Jak wygląda pierwsza wizyta?

Na pierwszej wizycie chcielibyśmy dowiedzieć się o Tobie jak najwięcej: jaki jest Twój styl życia, jakie masz nawyki żywieniowe, co sprawia Ci problemy i co chciałbyś osiągnąć. Przeprowadzimy z Tobą dogłębny wywiad żywieniowy i zdrowotny. Dzięki niemu sformułujemy dla Ciebie odpowiednie zalecenia. Po rozmowie przeprowadzimy analizę składu i masy Twojego ciała, a następnie je omówimy. Wskażemy Ci błędy, które popełniasz i zaproponujemy sposób ich wyeliminowania. Jeśli będziesz miał jakiekolwiek pytania lub wątpliwości – będziesz mógł śmiało pytać o co tylko chcesz.

2Jaką metodą dokonywana jest analiza składu ciała?

Pomiar dokonywany jest za pomocą bioimpedancji elektrycznej (BIA), w trakcie którego mierzony jest opór tkanek na impuls elektryczny. Jest to szybka, bezpieczna i bezinwazyjna i bezbolesna metoda, dzięki której możemy ocenić takie parametry jak poziom tkanki tłuszczowej i beztłuszczowej masy ciała zarówno całego organizmu jak i poszczególnych kończyn, poziom nawodnienia organizmu, masę kostną oraz wskaźnik tłuszczu wisceralnego (otaczającego narządy wewnętrzne). nawodnienie organizmu, masę kości, rozmieszczenie tkanki tłuszczowej oraz beztłuszczową masę ciała.

3Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

W celu przeprowadzenia wiarygodnych pomiarów składu i masy ciała niezbędne jest przestrzeganie określonych standardów pomiarowych:

 • badanie należy przeprowadzić na czczo lub w odstępie 4-6 godzin od ostatniego posiłku
 • należy unikać intensywnej aktywności fizycznej na 12 godzin przed dokonywanym pomiarem
 • badanie przeprowadza się na boso (unikaj przychodzenia na wizytę w rajstopach)
 • staraj się ograniczyć spożycie substancji pobudzających (kawa, napoje energetyczne, herbata oraz suplementy przedtreningowe, a także alkoholu na 24 godziny przed planowaną wizytą
4Jak wypełnić dzienniczek żywieniowy?

Dzienniczek powinien obejmować typowe dni jakie zazwyczaj występują w ciągu Twojego tygodnia. Zaleca się, aby obejmował on 2 dni robocze oraz jeden dzień weekendu. W celu ułatwienia sporządzenia takiego dzienniczka, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka zasad, którymi powinieneś się kierować:

 • Sporządzaj notatki systematycznie, nie czekaj z zapisanie spożywanych pokarmów i płynów na koniec dnia, gdyż prawdopodobnie nie będziesz już pamiętał ilości, które spożyłeś.
 • Zapisując poszczególne produkty pamiętaj o określeniu ich ilości w postaci masy danego produktu, objętości, ilości sztuk lub używając miar kuchennych (łyżka, szklanka).
 • Przy zapiskach uwzględniaj miejsce oraz czas spożywania danych produktów, jak również sposób ich obróbki termicznej (gotowanie, duszenie, pieczenie, smażenie).
 • Obserwuj znaki jakie wysyła Ci organizm i również je zapisuj. Bóle głowy i brzucha, wzdęcia, biegunka czy zgaga to objawy, które można zlikwidować w stosunkowo łatwy sposób za pomocą diety, w związku z czym zapisanie dolegliwości, które pojawiły się w ciągu dnia z określeniem ich pory może pozwolić wyeliminować tego typu problemy w przyszłości.
 • Zapisuj wszystko, nawet cukierek czy kęs banana.
 • Pamiętaj- nie oszukuj! Dzienniczek ma posłużyć jako pomoc, która pozwoli nam na dokładniejszą analizę przypadku, wyciągnięcie wniosków oraz lepsze dopasowanie planowanych działań do Twojej osoby.
 • Aby ułatwić Ci pracę przygotowaliśmy dla Ciebie arkusz, na którym możesz dokonywać bieżących notatek. Arkusz dostępny jest pod adresem http://bit.ly/dzienniczekzywieniowy

Zadaj swoje pytanie

  VOD